Dziś jest piątek, 02 grudnia 2016 r. Osób on-line: 43

C&A

C&A

Branża: Obuwie i galanteria skórzana
C&A to międzynarodowa sieć markowych sklepów odzieżowych. Należy do szwajcarskiego holdingu COFRA, kontrolowanego przez rodzinę Brenninkmeijer. W 2002 r. miesięcznik "Forbes" szacował, że 200 członków tej rodziny posiada łącznie majątek rzędu 4 mld dol. Centra operacyjne firmy mieszczą się w Brukseli i Düsseldorfie.

Nazwa jest skrótem od Clemens & August, czyli imion braci Brenninkmeijer, którzy w 1841 r. wyemigrowali z Niemiec i w holenderskim mieście Sneek założyli firmę odzieżową. W 1861 r. otworzyli pierwszy sklep C&A, który oferował gotową odzież w różnych rozmiarach i po przystępnych cenach. Członkowie rodziny Brenninkmeijer do dziś obsadzają wszystkie kluczowe stanowiska w firmie i są zobowiązywani do utrzymywania w ścisłej tajemnicy jej działań (łącznie z danymi finansowymi).

Dziś sklepy C&A zlokalizowane są w Austrii, Argentynie, Belgii, Brazylii, Czechach, Francji, Hiszpanii, Holandii, Luksemburgu, Meksyku, Niemczech, na Węgrzech, w Portugalii, Rosji, Szwajcarii i Polsce. Firma zatrudnia 32 tys. pracowników w 1050 sklepach. W 2000 r. wycofała się z Wielkiej Brytanii, likwidując 113 sklepów. W 2004 r. wycofała się również z USA.

Do C&A należą takie marki jak Angelo Litrico, Clockhouse, Jinglers, Palomino, Westbury, Yessica i Your Sixth Sense. Mimo prób stworzenia ekskluzywnego wizerunku firma nadal postrzegana jest jako dostawca solidnej i niedrogiej odzieży.

Polecamy

HTC Desire Z

od 1399 PLN

iPad 16 GB

od 1599 PLN
Copyright © 2010-2011 robiezakupy.pl. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.